Ne Okuyorum

fullsizerender-2

“Bir kitap yazmak istediğimi söylemiştim. İçinde öyle bir cümle olsun istiyorum ki, kitabı okuyan biri o cümleye geldiğinde kitabı birden kapatıp sımsıkı göğsüne bastırsın.”

Bu cümleyi okuyunca, tıpkı öykünün kahramanının dilediği gibi kitabı kapatıp göğsüme bastırdım. Aslında her birimiz kendi öykülerimizin kahramanıyız. Kağıda dökülmemiş hikayelerimizi, Barış Bıçakçı kendi içten, samimi, duyarlı üslûbu ile anlatmış.

Ne Okuyorum” üzerine 8 yorum

    • Mutlaka! İstekle, özenle, dikkatle irdelenen bir eserin yaratıcısı olmak, yazdıkları hakkında düşünülmesi, tartışılması, yazılması ve hatta eleştirilip iyileştirilmesine katkısı olması da dileklerin arasındadır diye düşünüyorum. İyi bir gözlem ve sağlam bir hayat bilgisinin ışığında yazılan kitaplarda sokakta gördüğümüz ama bireysel olarak tanımadığımız kişileri görürüz. Komşumuz o öykülerdedir. Çocuklarımız öykülerdeki sokaklarda özgürce oynarlar. Otobüste gördüğümüz mutsuz kadının acılı hikayesi de o satırlardadır. Bizim hayat bilgimizi arttırmak için…

      Liked by 1 kişi

    • Yaşarken farkında olamayabiliyoruz duyguların, olayın bizde yarattığı etkinin… okuyunca “heh işte ben de yaşadım bunu” diyoruz. Belki de ifade edemediğimiz kelimeleri buluyoruz orada. Ve kendimize yakın hissediyoruz. Ece Temelkuran da güzel özetlemiş.

      Liked by 1 kişi

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s